فرماندار شدن محسن منصوری و حرفها و حدیثها...


http://varamin.ostan-th.ir/images/stories/varamin/3.jpg

در خبرها آمده بود که محسن منصوری، دبیر کل اسبق جامعه اسلامی دانشجویان به سمت فرمانداری ورامین منصوب شد. یکی از دوستان قدیمی جامعه اسلامی دانشجویان که اتفاقا سابقه همکاری با آقای منصوری را هم در کارنامه خود داشت، نوشته بود که خبرهایی از نهاد ریاست جمهوری دارد که نشان می دهد محسن منصوری برای رسیدن به فرمانداری ورامین، به قول معروف پاشنه نهاد ریاست جمهوری و اتاق برادر اسفندیار رحیم مشایی! را از جای در آورده بود.
درست یا غلط این موضوع به عهده خودش، اما چیزی که توجه من را جلب کرد خبری بود که در رسانه ها منتشر شد:

انتصاب محسن منصوری به فرمانداری ورامین، اعتراض خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگران این شهرستان را در پی داشته است.

آنچنان که از متن خبر بر می آید، این اعتراض به دلیل نادیده گرفتن نظر بزرگان و علمای شهرستان در این انتصاب بوده که گویا با انتصاب منصوری به این سمت مخالف بوده اند.

محسن منصوری دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان بود که در سال تحصیلی 86-87 به دبیرکلی این تشکل اصولگرای دانشجویی رسید. وی که فارغ التحصیل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران است، بعد از دبیرکلی جامعه اسلامی دانشجویان در آموزش و پرورش مشغول به خدمت شده و مهمترین تجربه مدیریتی وی را می توان همان دبیرکلی جامعه اسلامی دانشجویان و بعد از آن مسئولیتش در ستاد دانشجویی احمدی نژاد در انتخابات 88 دانست. با این تفاسیر شاید بتوان گفت که اعتراض مردم ورامین به این انتصاب، زیاد هم نابجا نبوده است. اما با شناختی که از محسن منصوری داریم، در آینده نزدیک که محسن منصوری در پست جدید خود مشغول به کار شود، احتمالاً نظر معترضین نیز تغییر خواهد یافت. البته این به شرطی است که منصوری نیز همچون رئیس دولتش محمود احمدی نژاد از دیسیپلین و پرستیژ کاذب خود کاسته و بیشتر با مردم این شهرستان دمساز باشد.
محسن منصوری دبیرکلی بود که قاطعیت، صلابت و دیسیپلین وی در جامعه اسلامی دانشجویان زبانزد بوده و شاید بتوان یکی از دلایل موفقیت وی در نفوذ به لایه های مدیریتی کشور را علاوه بر حضور در ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در انتخابات سال گذشته، در ظاهر مقتدر و مدیریت مستحکم وی دانست.

با وجود حرفها و حدیثهایی که در این زمینه موجود است، برای این عضو زحمتکش جامعه اسلامی دانشجویان از خداوند متعال آرزوی موفقیت در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و جلب رضایت خانواده های محترم و معزز شهدا و جانبازن و آزادگان و عمل به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را داریم.

لازم به ذکر است جامعه اسلامی دانشجویان که در راستای تبیین ارزشهای اسلام ناب و تعمیق بینش دینی سیاسی و فرهنگی دانشجویان و همچنین پرورش صحیح استعدادها و نیروسازی برای آینده ی انقلاب در عرصه دانشگاههای کشور از سال 1368 آغاز به فعالیت نموده و تا کنون نیروهای ارزشمندی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده که از آن جمله می توان به افراد ذیل اشاره کرد:
دکتر کامران باقری لنکرانی(وزیر سابق بهداشت)
دکتر سید امیرحسین قاضی زاده(نماینده مردم مشهد در مجلس)
دکتر محمد نصر اصفهانی (مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)
سید احسان قاضی زاده (مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد)
محمود عباس زاده مشکینی (مدیرکل سیاسی وزارت کشور)
دکتر سید عبدالصالح جعفری کرمانشاهی (مشاور سابق احمدی نژاد در شهرداری تهران)
مهدی فضائلی (دبیرکل جمعیت روزنامه نگاران مسلمان)
دکتر مجتبی سلطانی (مشاور وزیر ارشاد)
توانگر (سردبیر خبرگزاری فارس)
...
و دهها نیروی خدوم دیگر که اکنون در ذهن اینجانب نیستند.
و اما متن خبر:

تعدادی از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان ورامین اعتراض خود را نسبت به انتصاب فرماندار جدید این شهرستان و نحوه این انتصاب، به اطلاع رئیس دفتر مقام معظم رهبری رساندند.

به گزارش خبرنگار مهر در ورامین، در حاشیه مراسم بزرگداشت حجت الاسلام گلزاری از اعضای دفتر آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) که عصر دیروز در شهر قم برگزار شد، جمعی از ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدای شهرستان ورامین نزد آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رفته و اعتراضشان را نسبت به انتصاب جدید اعلام کردند.

ایثارگران ورامینی، عدم توجه مقامات استانداری تهران و وزارت کشور به نظر بزرگان و علمای منطقه، همچنین نخبگان و صاحبنظران سیاسی و اجتماعی و ایثارگران و خانواده شهدا و جانبازان شهرستان ورامین در خصوص انتصاب فرماندار جدید را مهمترین عامل اعتراض خود عنوان کردند.

آنها همچنین از آنچه بی توجهی استانداری تهران و وزارت کشور به هشدارهای بزرگان و نخبگان شهرستان در خصوص انتخاب فرماندار کم تجربه و نا آشنا به امور اجرایی خواندند، انتقاد کردند.

ایثارگران ورامینی با اشاره به اینکه شهرستان ورامین همیشه در صف اول حمایت و پیروی از ولایت بوده، کفن پوشی مردم ورامین در قیام 15 خرداد 42 و 10 دی 88 در حمایت از امام و رهبری را یادآور شده و خاطرنشان کردند: این گونه برخوردها با مردم شریف شهرستان ورامین ، پشت کردن به آرمانهای انقلاب و فرمایشات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در مورد حق مردم شهرستان ورامین به گردن انقلاب اسلامی ایران است.

وعده پیگیری رئیس دفتر مقام معظم رهبری

خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان ورامین از رئیس دفتر مقام معظم رهبری خواستند تا نظرات نخبگان، علما، ایثارگران و صاحنظران شهرستان توسط دولت مدنظر قرار گرفته و گله مردم و ایثارگران رسیدگی شود.

آیت الله محمدی گلپایگانی نیز وعده پیگیری داده و ایثارگران شهرستان ورامین را به آرامش دعوت کرد.

در عین حال محسن منصوری فرماندار جدید شهرستان ورامین که حکم وی با تأیید استانداری تهران توسط وزیر کشور صادر شده است، شنبه 16 مرداد در سالن اجتماعات شهرداری ورامین معارفه می شود.

با توجه به عدم شناخت و آشنایی نخبگان و مسئولان ورامین نسبت به گزینه جدید ، گفته می شود که وی جوان و کم تجربه است ، با منطقه آشنا نیست و سابقه مدیریت اجرایی کلان ندارد. اگرچه وی کارشناس ارشد مدیریت است.

انتصاب فرماندار جدید شهرستان ورامین در حالی صورت گرفته که هیچ گونه مشورتی با مسئولان و روحانیون ارشد شهرستان ، نخبگان و صاحبنظران سیاسی و اجتماعی منطقه نشده یا لااقل به نظرات آنها توجهی نشده است.

همه این مسائل در حالی است که از شهریور ماه سال 88 تا امروز، فرمانداری شهرستان ورامین توسط سه سرپرست اداره شده و وزارت کشور و استانداری تهران تلاش ویژه ای برای حل این معضل نداشته اند و حالا که حکم فرمانداری قطعی به نام محسن منصوری صادر شده است، کم تجربگی وی مورد نقد کارشناسان مسائل اجتماعی و سیاسی شهرستان ورامین است.

اگر چه ممکن است این قضاوتی زودهنگام تلقی شود ، اما نباید نادیده گرفت که استانداری تهران و وزارت کشور نیز تلاش درخوری برای اثبات صلاحیت های مدیریتی و بومی فرماندار جدید ورامین و یا انتقال این موارد به بزرگان ورامین نکرده اند.

به هر تقدیر، امید مردم و دلسوزان شهرستان ورامین این است که محسن منصوری مدیری لایق و توانمند برای اداره محور توسعه جنوب شرق استان تهران باشد.

+نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۹ساعت1:15توسط جاد زابل |